Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer natural wavy weft hair, straight weft hair, bundle machine weft, deep curly weft hair, human hair weft and human hair straight weft 10"inches.
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Hair Type | Remy Hair |
| Weft Type | Machine Weft |
| Hair Texture | Wavy |
| Brand | Y HAQUE HAIRS ENTERPRISES |
| Hair Length | 18 inch |
| Color Shade | Natural Black |
| Hair Origin | Indian |
| Hair Weight | 100 g |
| Application | Wig Making |
| Hair Grade | 9A |
| Processing | Unprocessed |
| Color | Black |
| Extension Style | Straight |
| Extension Length | 18 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Wavy | 18"inch |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Hair Type | Remy Hair |
| Weft Type | Machine Weft |
| Hair Texture | Straight |
| Brand | Y HAQUE HAIRS ENTERPRISES |
| Hair Length | 10 to 30 |
| Color Shade | Natural Black |
| Hair Origin | Indian |
| Color | Black |
| Extension Style | Straight |
| Extension Length | 30 inch |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Hair Type | Remy Human Hair |
| Hair Texture | Straight |
| Length | 30 |
| Weft Type | Machine Weft |
| Hair Length | 30 |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Style | Wavy |
| Hair Origin | Indian Hair |
| Usage/Application | Parlour |
| Material | Human Hair |
| Weight | 120 gm |
| Base Type | Lace Base |
| Gender | Women |
| Is It Washable | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no chemical, unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Material | Remy Human Hair |
| Curl Pattern | Deep Curl |
| Attachment Type | Weft |
| Color | Black, All |
| Hair Length | 20 in |
| Hair Color | Natural Black |
| Set Content | 3 Pieces |
| Length Size | All size availble |
| Brand | Y HAQUE HAIRS ENTERPRISES |
| Is It Washable | Yes |
| Hair Type | Deep curly |
| Bundle Weight | 100 g |
| Hair Origin | Indian Hair |
| Usage | Personal, Salon |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Piece
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no chemical, unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Hair Type | Human Hair |
| Weft Type | Machine Weft |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Length | 18 inch |
| Color Shade | Natural Black |
| Hair Origin | Indian |
| Color | Black |
| Extension Style | Straight |
| Extension Length | 18 inch |
| Attachment Type | Clip In |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Hair Type | Remy Hair |
| Capacity | 10 m/min |
| Weft Type | Machine Weft |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Length | 12 inch |
| Color Shade | Natural Black |
| Material | 100% human hair |
| Usage/Application | Personal Palour both |
| Color | Black |
| Extension Style | Straight |
| Extension Length | 12 inch |
| Attachment Type | Halo |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no chemical, unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Hair Type | Remy Hair |
| Weft Type | Machine Weft |
| Length | 20 inch |
| Hair Texture | Wavy |
| Texture | Wavy |
| Brand | indian |
| Hair Length | 20 inch |
| Extension Type | Weft |
| Color Shade | Natural Black |
| Hair Origin | Indian |
| Weight per Bundle | 100 g |
| Hair Grade | Remy |
| Usage/Application | Parlour |
| Hair Weight | 100 g |
| Application | Wig Making |
| Processing | Unprocessed |
| Is It Washable | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Wavy | 20"inch |
Minimum order quantity: 50 Piece
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no chemical, unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Hair Type | Remy Hair |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Length | 22 inch |
| Weft Type | Machine Weft |
| Color Shade | Natural Black |
| Hair Origin | Indian |
| Hair Weight | 100 g |
| Application | Wig Making |
| Hair Grade | 9A |
| Processing | Unprocessed |
| Color | Black |
| Extension Style | Straight |
| Extension Length | 22 inch |
| Attachment Type | Bonded |
| Country of Origin | Made in India |
| Straight | 22"inch |
Minimum order quantity: 5 Piece
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no chemical, unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
₹ 6300 / Piece Get Latest Price
| Hair Type | Virgin Human Hair |
| Hair Texture | Wavy |
| Length | 30 inch |
| Hair Length | 30 |
| Color | Black |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Style | Wavy |
| Hair Origin | Indian Hair |
| Weft Type | Machine Weft |
| Material | Human Hair |
| Usage/Application | Personal |
| Gender | Women |
| Is It Washable | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no chemical, unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Hair Texture | Wavy |
| Hair Length | 36"inch |
| Hair Type | Wave weft hair |
| Weft Type | Machine Weft |
| Color Shade | Natural Black |
| Hair Origin | Indian |
| Brand | Y HAQUE HAIRS ENTERPRISES |
| Usage/Application | Parlour |
| Is It Washable | Yes |
| Hair Weight | 100 g |
| Application | Wig Making |
| Hair Grade | 10A |
| Processing | Unprocessed |
| Country of Origin | Made in India |
| Body wave | 36"inch |
Minimum order quantity: 30 Piece
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no chemical, unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
MD Yearul Hoque (Director)
Y Haque Hairs Enterprises
Old H.No 56-B, House No.166, F/F KH No 40/21, Nangloi Extn 2 D Pole No Mdkc357
New Delhi - 110041, Delhi, India