Leading Manufacturer of blonde remy bulk hair, remy hair topper, color 7 weft, remy bulk hair 34" inches, 36" bulk hair and remy bulk hair from New Delhi.
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Hair Length | 24-28 inch |
| Hair Texture | Wavy |
| Hair Grade | Single Drawn |
| Hair Type | Wavy Hair |
| Gender | Women |
| Color | Blonde |
| Hair Color | Blond |
| Hair Weft | Bulk Hair |
| Application | Fusion, Wig Making, Clip In Use |
| Chemical Processing | YES |
| Size | 10-32 INCH |
| Virgin Hair | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no chemical, unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Hair Length | 20-24 inch |
| Length | 18 inch |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Grade | Single Drawn |
| Ideal For | Women |
| Color | Natural |
| Brand | Y haquehairsenterprises |
| Usage/Application | Personal |
| Application | Fusion, Clip In Use |
Minimum order quantity: 20 Piece
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no chemical, unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Hair Type | Remy Hair |
| Weft Type | Machine Weft |
| Hair Texture | Wavy |
| Hair Length | 24 inch |
| Color Shade | Light Brown |
| Hair Origin | Indian |
| Hair Weight | 100 g |
| Application | Wig Making |
| Hair Grade | 9A |
| Processing | Colored |
| Color | Brown |
| Extension Style | Curly |
| Extension Length | 24 inch |
| Attachment Type | Bonded |
| Country of Origin | Made in India |
| Wavy | 24"inch |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Hair Length | Above 28 inch |
| Hair Texture | Wavy |
| Hair Grade | Single Drawn |
| Usage/Application | Parlour |
| Color | Black |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Extension Type | Human Hair |
| Hair Weft | Bulk Hair |
| Application | Wig Making, Clip In Use, Fusion |
| Material | Human hair |
| Gender | Female |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no chemical, unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Hair Type | Wavy Hair |
| Length | 36 |
| Hair Texture | Body Wave |
| Hair Length | 36 |
| Usage/Application | Parlour |
| Hair Extension Type | Human Hair |
| Material | Human hair |
| Features | Tangle Free, Durable, Breathable and Comfortable, Washable, Temple Hair, Single Donor Hair, No Shedding, Remy Human Hair, 100% Natural Hair, Easy to style, Virgin Human Hair, Scalp-friendly, Smooth & Silky, Light Weight |
| Gender | Female |
| Brand | Y HAQUE HAIR ENTERPRISE |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Black |
| Color Shade | Natural Black |
Minimum order quantity: 10 Piece
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
₹ 30000 / Kg Get Latest Price
| Hair Length | Above 28 inch |
| Hair Texture | Wavy |
| Hair Grade | Single Drawn |
| Usage/Application | Parlour |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Machine Weft |
| Application | Fusion, Wig Making, Clip In Use |
| Material | indian |
| Chemical Processing | no |
| Gender | Female |
| Type Of Packaging | Plastic Packaging |
| Virgin Hair | Yes |
Minimum order quantity: 10 Kg
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no chemical, unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
₹ 32000 / Kg Get Latest Price
| Hair Type | Wavy |
| Length | 28"inch |
| Hair Length | 24-28 inch |
| Hair Texture | Wavy |
| Gender | Women |
| Hair Color | Natural Brown |
| Hair Weft | Bulk Hair |
| Application | Wig Making |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Parlour |
| Hair Origin | Indian |
| Bundle Weight | 100 g |
| Processing | Unprocessed |
| Weight | 100 gm |
| Type Of Packaging | Polybag |
| Is It Washable | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Wavy | 28"inch |
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Material | Remy Human Hair |
| Attachment Type | Weft |
| Color | RED |
| Hair Length | 26 in |
| Set Content | 3 Pieces |
| Usage/Application | Parlour |
| Type Of Packaging | Poly Bag |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2100 / Kg Get Latest Price
| Hair Grade | Remy |
| Length | 10"30 |
| Texture | Wavy |
| Gender | Women |
| Extension Type | Bulk Hair |
| Hair Color | Natural Black |
| Weight per Bundle | 100 g |
| Color | Black |
| Usage/Application | Parlour |
| Type Of Packaging | Plastic Packaging |
Minimum order quantity: 20 Kg
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no chemical, unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Hair Type | Remy Hair |
| Hair Grade | A |
| Hair Length | 18 inch |
| Extension Length | 22 inch |
| Color | Black |
| Extension Style | Curly |
| Attachment Type | Tape-in |
| Material | Synthetic |
| Usage/Application | Temporary |
| Gender | Women |
| Hair Texture | natural |
| Minimum Order Quantity | 2 |
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Hair Material | Remy Hair |
| Lace Size | 7x7 |
| Hair Texture | Wave |
| Hair Length | 24 |
| Hair Color | Gray |
| Lace Type | HD Lace |
| Finish | Smooth |
| Style | Closure lace |
| Type Of Frame | hd lace |
| Size | 7x7 closire 24" |
| Color | Gray |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no chemical, unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, No shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
100% washable
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Hair Color | Blonde 613 |
| Hair Type | Straight |
| Hair Length | 24-28 inch |
| Hair Texture | Straight |
| Gender | Women |
| Hair Grade | Single Drawn |
| Hair Weft | Machine Weft |
| Color | Black |
| Packaging Size | 100 gm |
| Usage/Application | Parlour |
| Form | Hair Strands |
| Features | Smooth & Silky, Temple Hair, Washable, Easy to style, Tangle Free, Breathable and Comfortable, 100% Natural Hair |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no chemical, unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
MD Yearul Hoque (Director)
Y Haque Hairs Enterprises
Old H.No 56-B, House No.166, F/F KH No 40/21, Nangloi Extn 2 D Pole No Mdkc357
New Delhi - 110041, Delhi, India