Our product range includes a wide range of raw indian hair bulk, indian human hair bundles, raw bulk hair and indian non remy double drawn hair.
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Hair Length | 12-40"inch |
| Length | 24 inch |
| Hair Texture | Wavy |
| Hair Type | Wavy |
| Gender | Women |
| Hair Color | Natural Brown |
| Hair Weft | Bulk Hair |
| Bundle Weight | 100 g |
| Color | Black |
| Usage/Application | Parlour |
| Application | Weaving |
| Hair Origin | Temple |
| Processing | Unprocessed |
| Type Of Packaging | Clear Poly Bag |
| Country of Origin | Made in India |
| Wavy | 14-40"inch |
Minimum order quantity: 10 Piece
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no chemical, unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Hair Length | 30"inch |
| Length | 30 inch |
| Hair Texture | Wavy |
| Hair Type | Remy, Wavy |
| Gender | Women |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Machine Weft |
| Bundle Weight | 100 g |
| Color | Natural Black |
| Application | Wig Making |
| Brand | Allure |
| Hair Origin | Temple |
| Processing | Unprocessed |
| Type Of Packaging | Plastic Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
| Wavy | 30"inch |
Minimum order quantity: 20 Piece
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
₹ 40000 / Kg Get Latest Price
| Hair Length | 30"inch |
| Hair Type | Wavy |
| Length | 30 inch |
| Hair Texture | Wavy |
| Gender | Women |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Bulk Hair |
| Application | Wig Making |
| Color | Natural Black |
| Bundle Weight | 100 g |
| Usage/Application | Parlour |
| Hair Origin | Temple |
| Form | Hair Balls |
| Processing | Unprocessed |
| Type Of Packaging | Plastic Packaging |
| Is It Washable | yes |
| It is Washable | yes |
| Minimum Order Quantity | 20 |
| Wavy | 30"inch |
Minimum order quantity: 5 Kg
100% Raw vairgin Bulk hair no tangle everything colour making possible 100% was possible
₹ 25000 / Kg Get Latest Price
| Hair Grade | Double Drawn |
| Length | 20-24 |
| Hair Length | 20-24 inch |
| Hair Texture | Straight |
| Gender | Women |
| Hair Color | Black |
| Hair Weft | Bulk Hair |
| Application | Wig Making |
| Color | Black |
| Usage/Application | Parlour |
| Bundle Weight | 100 g |
| Hair Origin | Indian |
| Processing | Washed |
| Type Of Packaging | Plastic Packaging |
| Straight | 20-24 |
Minimum order quantity: 10 Kg
Human hair Double round
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no chemical, unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
MD Yearul Hoque (Director)
Y Haque Hairs Enterprises
Old H.No 56-B, House No.166, F/F KH No 40/21, Nangloi Extn 2 D Pole No Mdkc357
New Delhi - 110041, Delhi, India