Pioneers in the industry, we offer south indian bulk hair, south indian natural black hair and south indian natural brown bulk hair from India.
₹ 30000 / Kg Get Latest Price
| Hair Length | Above 28 inch |
| Hair Type | Straight, Remy |
| Hair Texture | Wavy |
| Gender | Women |
| Hair Color | Natural Brown |
| Hair Weft | Bulk Hair |
| Bundle Weight | 100 g |
| Brand | Y HAQUE HAIRS ENTERPRISES |
| Is It Washable | Yes |
| Application | Wig Making |
| Hair Origin | Temple |
| Processing | Unprocessed |
| Country of Origin | Made in India |
| Wavy | 28"inch |
Minimum order quantity: 20 Kg
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no chemical, unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
₹ 24000 / Kg Get Latest Price
| Hair Length | 10-36"inch |
| Hair Texture | Wavy |
| Hair Type | Remy |
| Hair Weft | Bulk Hair |
| Bundle Weight | 100 g |
| Brand | Y HAQUE HAIRS ENTERPRISE |
| Hair Grade | A GRADE |
| Application | Wig Making |
| Hair Origin | Temple |
| Country of Origin | Made in India |
| Wavy | 10-36"inch |
| Color | Black |
| Hair Color | Natural Black |
Minimum order quantity: 25 Kg
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no chemical, unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
₹ 20000 / Kg Get Latest Price
| Hair Length | 20-24 inch |
| Hair Texture | Wavy |
| Hair Type | NATURAL WAVE |
| Color | ALL |
| Hair Color | Natural Brown |
| Hair Grade | Single Drawn |
| Bundle Weight | 100 g |
| Length Size | 10-36 INCH |
| Brand | Y HAQUE HAIRS ENTERPRISES |
| Is It Washable | Yes |
| Application | Wig Making |
| Hair Origin | Indian |
| Country of Origin | Made in India |
| Wave | 20-24"inch |
Minimum order quantity: 20 Kg
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no chemical, unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
MD Yearul Hoque (Director)
Y Haque Hairs Enterprises
Old H.No 56-B, House No.166, F/F KH No 40/21, Nangloi Extn 2 D Pole No Mdkc357
New Delhi - 110041, Delhi, India