Our range of products include human hair machine weft and curly machine weft.
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Hair Type | Remy Human Hair |
| Length | 24 inch |
| Hair Length | 24 in |
| Color | Black |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Origin | Indian Hair |
| Brand | Indian |
| Usage/Application | Parlour |
| Material | Human Hair |
| Type Of Packaging | Plastic Packaging |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Style | Wavy |
Minimum order quantity: 5 Piece
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no chemical, unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Hair Type | Remy Human Hair |
| Curl Pattern | Deep Curl |
| Length | 20 inch |
| Hair Texture | Curly |
| Attachment Type | Weft |
| Hair Length | 20 in |
| Color | Black |
| Hair Color | Natural Black |
| Set Content | 3 Pieces |
| Hair Origin | Indian Hair |
| Hair Grade | 10a |
| Usage/Application | Parlour |
| Bundle Weight | 100 g |
| Usage | Salon |
| Material | Raw human hair |
| Type Of Packaging | Plastic Packaging |
| Deep curly | 20"inch |
Minimum order quantity: 10 Piece
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no chemical, unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
MD Yearul Hoque (Director)
Y Haque Hairs Enterprises
Old H.No 56-B, House No.166, F/F KH No 40/21, Nangloi Extn 2 D Pole No Mdkc357
New Delhi - 110041, Delhi, India