Pioneers in the industry, we offer tape in human hair extensions, body wave hair 18", clip on hair extensions, nano tip hair extension, colored bulk hair and ladies toper 5x5 from India.
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Length | 26 inch |
| Hair Grade | A |
| Color | Black |
| Extension Type | Tape-in |
| Hair Color | Natural Black |
| Weight per Bundle | 100 g |
| Brand | Y Haque Hairs Enterprises |
| Packaging Size | 16 " inch to 36 inch |
| Usage/Application | Personal |
| Type Of Packaging | Plastic Packaging |
| Hair Texture | Straight |
| Texture | Wavy |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Hair Grade | Remy |
| Length | 18 inch |
| Hair Type | Remy, Body Wave |
| Texture | Body Wave |
| Gender | Women |
| Extension Type | Weft |
| Hair Color | Natural Black |
| Weight per Bundle | 100 g |
| Color | Black |
| Packaging Size | 100 gm |
| Usage/Application | Parlour |
| Hair Source | Indian Temple |
| Form | Hair Balls |
| Hair Processing | Processed |
| Features | Remy Human Hair, Temple Hair, Tangle Free, Light Weight, No Shedding, 100% Natural Hair, Single Donor Hair, Smooth & Silky, Washable |
| Weight | 100 gm |
| Body wave | 18"inch |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 6700 / Piece Get Latest Price
| Material | Remy Human Hair |
| Hair Texture | Straight |
| Attachment Type | Clip In |
| Hair Type | Human Hair |
| Set Content | Single Piece |
| Hair Style | Straight |
| Hair Length | 26 in |
| Hair Color | Natural Black |
| Bundle Weight | 100 g |
| Hair Origin | Indian Hair |
| Usage | Salon, Personal |
| Durability | Re-usable |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 30 inch |
| Straight | 26 inch |
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no chemical, unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
₹ 2200 / Piece Get Latest Price
| Hair Grade | Remy |
| Length | 30 inch |
| Texture | Wavy |
| Hair Style | Wavy |
| Extension Type | Neno tip |
| Hair Color | Brown |
| Weight per Bundle | 100 g |
| Is It Washable | Yes |
| Gender | Women |
| Usage/Application | Parlour |
| Hair Source | Indian Temple |
| Hair Processing | Processed |
| Country of Origin | Made in India |
| Wavy | 30"inch |
Minimum order quantity: 20 Piece
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no chemical, unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
| Material | Remy Human Hair |
| Length | 30 |
| Hair Color | Light Brown |
| Hair Type | Wavy, Remy |
| Color Shade | Brown |
| Attachment Type | Bulk |
| Hair Length | 30"inch |
| Hair Texture | Straight |
| Gender | Women |
| Hair Grade | Single Drawn |
| Hair Weft | Bulk Hair |
| Application | Wig Making |
| Color | Brown |
| Packaging Size | 100 gm |
| Usage/Application | Parlour |
| Hair Origin | Indian |
| Brand | Allure |
| Bundle Weight | 100 g |
| Features | Clip in Hair, Tangle Free, Heat Resistant, Scalp-friendly, Breathable and Comfortable, Washable, Smooth & Silky, 100% Natural Hair, Durable, Dyeable, Remy Human Hair, Cuticle Aligned Hair, Temple Hair, Easy to style, Light Weight, No Shedding, Single Donor Hair, Virgin Human Hair |
| Processing | Bleached |
| Weight | 100 gm |
| Straight | 30"inch |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Length | 6 inch |
| Hair Texture | Wavy |
| Hair Grade | Single Drawn |
| Hair Length | 20-24 inch |
| Gender | Women |
| Color | Dark Brown |
| Hair Weft | Hand Tied Weft |
| Hair Origin | Indian |
| Usage/Application | Parlour |
| Type Of Packaging | Plastic Packaging |
Minimum order quantity: 20 Piece
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no chemical, unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
MD Yearul Hoque (Director)
Y Haque Hairs Enterprises
Old H.No 56-B, House No.166, F/F KH No 40/21, Nangloi Extn 2 D Pole No Mdkc357
New Delhi - 110041, Delhi, India