Our product range includes a wide range of curly hair bundles, 613 remy human hair bundle and deep wave hair.
₹ 2400 / Piece Get Latest Price
| Material | Human Hair |
| Curl Pattern | Deep Curl |
| Length | 24"inch |
| Attachment Type | Weft |
| Hair Length | 24 in |
| Hair Color | Natural Black |
| Set Content | 3 Pieces |
| Color | Black |
| Usage/Application | Personal |
| Gender | Women |
| Bundle Weight | 100 g |
| Is it Washable | Yes |
| Hair Origin | Indian Hair |
| Usage | Salon |
| Country of Origin | Made in India |
| Deep curly | 24"inch |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Hair Length | 24"inch |
| Hair Texture | Wavy |
| Hair Grade | Single Drawn |
| Hair Type | Wavy Hair |
| Color | Blonde |
| Gender | Women |
| Hair Color | Blond 613 |
| Hair Extension Type | Machine Weft |
| Hair Weft | Machine Weft |
| Application | Wig Making |
| Usage/Application | Parlour |
| Bundle Weight | 100 g |
| Processing | Chemical Free |
| Hair Origin | Temple |
| Type Of Packaging | Plastic Packaging |
| Wavy | 20"inch bundle |
Minimum order quantity: 20 Piece
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no chemical, unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Hair Grade | Virgin |
| Length | 10 inch |
| Texture | Curly |
| Gender | Women |
| Extension Type | Weft |
| Hair Color | Natural Black |
| Weight per Bundle | 100 g |
| Color | Dark Brown |
| Usage/Application | Parlour |
| Type Of Packaging | Plastic Packaging |
Minimum order quantity: 5 Piece
Hair Material: Unprocessed 100% virgin Human Hair, no chemical, unbroken cuticle, glossy
Hair Color: Natural Color (natural black), Can be dyed and bleached.
Hair Weft Type: Strong Machine Double Weft, high quality technology, no shedding
Hair Feature: very soft, smooth, no tangle, clean, neat, no louse, sheeny and shiny, charming
Advantages: full and thick, no split ends, no funny smell, can be straightened and curled again
MD Yearul Hoque (Director)
Y Haque Hairs Enterprises
Old H.No 56-B, House No.166, F/F KH No 40/21, Nangloi Extn 2 D Pole No Mdkc357
New Delhi - 110041, Delhi, India